Новини

Канальні кондиціонери: за і проти

Пересічному користувачу буває важко розібратись в різноманітті сучасних систем кондиціонування, і самостійно підібрати оптимальний варіант. Тому розберімося, що ж таке канальний кондиціонер та для яких потреб він краще підійде.

Така система напівпромислового типу здатна забезпечити підтримання належної температури не лише однієї кімнати, а одразу декількох великих приміщень чи цілого будинку. Складається вона традиційно з зовнішнього та внутрішнього блоків: зовнішній розміщується на даху, внутрішній — за підвісною стелею. Транспортування потоків здійснюється фреоновими трубами через мережу повітропроводів будівлі. Тому перед встановленням важливо мати детальний проєкт приміщень та вентиляційної системи.

Канальний кондиціонер ідеально підійде для великих квартир та житлових будинків, офісів, ресторанів, салонів краси та подібних комерційних приміщень. Та важливо знати особливості системи, щоб остаточно визначити доцільність її використання.

Переваги встановлення канального кондиціонера

Такі системи не слід розглядати для житлових квартир з маленькою площею та невеличких офісів. А ось для великих приміщень канальний кондиціонер стане доречною альтернативою:

 • Виконує набір стандартних функцій — охолодження, обігрів та очищення повітря — одразу для декількох приміщень.
 • Має режим провітрювання через канал надходження свіжого повітря з вулиці.
 • Гармонійно вписується в інтер’єр — з видимих частин лише решітки чи дифузори для подачі й забирання повітря.
 • Працює безшумно та не доставляє дискомфорту — внутрішній блок розміщений під стелею, переважно в коморах, технічних приміщеннях чи безлюдній частині коридору.
 • Замінює 2-3 настінні кондиціонери та управляється одним дистанційним пультом.
 • Має високу потужність у порівнянні з класичними спліт-системами.
 • Служить орієнтовно 10-15 років завдяки особливостям роботи.

Які недоліки має така система?

Попри велику кількість позитивних моментів, такий кондиціонер все ж має певні мінуси, на які слід звернути увагу перед придбанням:

 • Використовується лише в приміщеннях з підвісними конструкціями та простором між стелею щонайменше 30 см.
 • Підтримує однаковий температурний режим усіх приміщень, під’єднаних до системи, без можливості коригування для окремих ділянок.
 • Встановлюється на стадії будівництва чи ремонту будівлі та вимагає попереднього проєктування розташування системи повітропроводів.
 • Установка виконується лише фахівцем та є доволі складною, що спричиняє високу вартість такої операції.

Як бачимо, канальні кондиціонери мають свої переваги та недоліки, що дозволяє об’єктивно оцінити раціональність їх використання саме для вас. Наша фірма Bnclimate пропонує широкий вибір систем кондиціонування від перевірених світових брендів. Замовляйте швидко та легко в інтернет-магазині, а ми доставимо та встановимо кондиціонер протягом 1 дня по Львову та області. Якщо ж у вас залишились питання чи потрібна детальна консультація, наші менеджери з радістю допоможуть вам вирішити спірні моменти та зробити правильний вибір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *