Досить часто власники пластикових вікон стикаються з такою проблемою, як конденсат. І ми в BNclimate вже з’ясували основні причини його виникнення. Адже перш ніж позбутися від проблеми, необхідно вивчити її характер.
Конденсат з’являється, коли створюються сприятливі для цього умови. У будівництві є таке поняття, як точка роси. Простіше кажучи, точка роси – це температура охолодження повітря, при якій вода, що міститься в парі, випадає на поверхні у вигляді конденсату. У появі точки роси беруть участь 3 показники: температура повітря, вологість повітря та температура поверхні.
Взимку за вікном холодно, а в приміщенні тепло. Тобто, має місце істотний перепад температур. Саме тому конденсат частіше з’являється взимку. Основні причини зміщення точки роси всередину приміщення – висока вологість повітря, низька температура в кімнаті та відсутність джерел опалення поблизу склопакетів.
Що ж варто зробити та перевірити в першу чергу: Розповідаємо:
- З’ясуйте, чи достатньо тепло в приміщенні? Низькі температури сприяють зсуву точки роси всередину приміщення.
- Визначте, чи не надто волого в приміщенні. Точніше за все це допоможе зробити звичайний гігрометр. Якщо показник буде понад 60%, це цілком можна вважати можливою причиною утворення конденсату. У такому випадку потрібно контролювати джерела підвищеної вологості – ванну кімнату, квіти, робочу зону на кухні, тощо.
- Перевірте, чи гарна вентиляція в приміщенні. Чим сильніше циркулює повітря, тим менше шансів появи конденсату.
- Зверніть увагу, чи обігрівається поверхня склопакета? Навіть якщо в приміщенні досить тепло, але поверхня склопакета не обігрівається, то волога може утворюватися. Як правило, радіатори опалення розміщують під вікнами, і вони цілком успішно справляються із завданням обігріву поверхні склопакета. Однак якщо, наприклад, встановити широке підвіконня, яке буде перекривати потоки теплого повітря, радіатори не в повній мірі будуть виконувати свої функції.
- Варто перевірити, енергозберігаючі склопакети у вас чи ні. Також важливо розібратися з товщиною, кількістю камер і середньою температурою за вікном. Можливо, склопакети не справляються зі збереженням тепла всередині приміщення і банально промерзають.
Якщо Ви будете тримати під контролем вологість і температурний режим, то питання, як позбутися від вологи на пластикових вікнах, виникати більше не буде.
Але що робити, коли волога з’являється на пластикових вікнах всередині? Ось це вже зовсім інше питання. І тут не вийде обійтися без допомоги фахівців. Коли волога починає з’являтися всередині склопакета, це говорить про його розгерметизацію. Причин також може бути кілька, проте найпоширеніша – пошкодження шву між склом. Після порушення герметизації, всередину потрапляє вологе повітря, і позбутися його самостійно неможливо. В такому випадку потрібна допомога фахівців та навіть заміна склопакета.