Новини

Куди краще повісити кондиціонер в квартирі

Кондиціонер складається з двох блоків: внутрішнього і зовнішнього, які пов’язані між собою фреоновими магістралями і дротами живлення. Щоб пристрій був дійсно ефективним та безпечним, потрібно правильно обрати для нього місце. Тож ми у BNclimate зібрали кілька порад, куди краще повісити кондиціонер в квартирі.

  1. Встановлюйте внутрішній блок таким чином, щоб потоки створюваного ним повітря не були спрямовані на місце постійного перебування людини. Тобто на ліжко, диван чи робоче місце. А також на місце, де постійно сплять хатні улюбленці, тощо.
  2. Не повинно бути перешкод. Якщо кондиціонер встановити навпроти, наприклад, шафи, то потік повітря буде відштовхуватися від неї і повертатися назад. Це тягне за собою неправильне відображення температури на датчику і рівномірно охолодити чи прогріти кімнату не вийде.
  3. Не розташовуйте кондиціонер над спальним місцем, тому що внутрішній блок будь-якої моделі і виробника створює звуковий шум близько 20-42 дБ, в залежності від встановленої швидкості обертання вентилятора, а цей рівень шуму може заважати спокійному сну.
  4. Один кондиціонер – одна кімната. Кондиціонер – пристрій для охолодження повітря, призначений для охолодження повітря в одному приміщенні. Якщо ви встановлюєте один кондиціонер на дві кімнати, в одній з них все одно буде зазвичай менш комфортно.
  5. Відстань між блоком кондиціонеру та стелею має бути більша за 10 см. Це потрібно для правильної циркуляції і забору повітря.
  6. Не варто встановлювати кондиціонер навпроти виходу з кімнати, тому що потік повітря з кондиціонера буде виходити в дверний прохід, і встановлена температура не буде відповідати дійсності.
  7. Вибирайте місце установки кондиціонера з урахуванням можливості гравітаційного зливу конденсату. При роботі на охолодження на радіаторі внутрішнього блоку накопичується конденсат, і видалити його можна двома шляхами. При гравітаційному від кондиціонера прокладається дренажний шланг, що зводиться під ухилом до зовнішнього блоку, або через спеціальний сифон в каналізацію. При примусовому конденсат потрапляє в ванночку спеціального насоса-помпи. Після наповнення включається мотор помпи, і конденсат видаляється через капілярний шланг, який може бути прокладений без ухилу. Гравітаційний злив кращий, бо помпи досить часто виходять з ладу і видають підвищений шум при спрацьовуванні.
  8. Довжина траси від внутрішнього до зовнішнього блоку не повинна перевищувати граничні значення. Кожен кондиціонер має граничне значення довжини комунікацій, і в побутових моделях це в основному 15-20 метрів. При перевищенні даного значення, обладнання буде працювати некоректно. Подовження траси вимагає великих витрат та зменшує продуктивність. А укладена в спеціальний короб траса явно не прикрашає інтер’єр кімнати.
  9. Перепад висоти між зовнішнім і внутрішнім блоком не повинен перевищувати допустимі значення, зазначені в інструкції виробника. Зазвичай цей показник становить 7-12 метрів для побутових моделей.
  10.  При установці зовнішнього блоку на закритому балконі, можна спостерігати його постійний перегрів, так як в закритій кімнаті не буде достатньо свіжого повітря для охолодження. Це може спровокувати вихід із ладу обладнання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *