Новини

Мобільний кондиціонер у квартиру. Чи варто брати?

Найкращий пристрій для підтримки у приміщенні комфортних умов – звичний для всіх кондиціонер. Однак трапляється так, що встановити звичайний кондиціонер неможливо. Наприклад, в історичній частині міста, де зовнішній вигляд фасаду не може бути зіпсований зовнішньою частиною кондиціонера. Або коли мова йде про орендоване житло і купувати стаціонарний кондиціонер просто нераціонально. Проте рішення є, і ми у BNclimate хочемо розповісти про його особливості детальніше.

Особливості мобільних кондиціонерів

Мобільні кондиціонери бувають двох типів: моноблоки і мобільні спліт-системи. У моноблоці всі функціональні частини знаходяться в одному корпусі з двома отворами для забору повітря і для його виходу. У спліт-системи є два блоки: зовнішній і внутрішній. Спліт-система відрізняється мобільністю, а також наявністю контейнера для конденсату.

Безумовно, основною і незаперечною перевагою таких кондиціонерів є власне їх мобільність: можна не прив’язуватися до певного місця. Один кондиціонер може охолоджувати повітря в декількох кімнатах, його легко перенести і можна робити це хоч кілька разів в день. Установка неймовірно проста. А от в стаціонарних кондиціонерах монтаж займає багато часу, вимагає роботи професіоналів і коштує доволі дорого. До того ж, мобільні кондиціонери переважно потребують набагато менше енергії для роботи, тому є більш економічними.

Недоліки мобільних кондиціонерів

Мобільні кондиціонери поряд з перевагами мають і ряд недоліків. Так, наприклад, значні незручності доставить шум від таких пристроїв. Це обумовлено тим, що всі функціональні частини, в тому числі і компресор, знаходяться всередині приміщення. До того ж, повітропровід, нагрівається до дуже високої температури – при тривалій роботі навіть до 50-70 градусів. Це тягне за собою ряд побутових складнощів. Наприклад, не можна ставити його поруч із меблями.

Окремим моментом є злив рідини з ємності для конденсату, який досить швидко накопичується. Ще одна проблема в тому, що повітропровід моноблока має невелику довжину – зазвичай близько 1 м, тому логічніше розташовувати такий кондиціонер недалеко від вікна або двері. А значить все одно є певна прив’язка до місця установки.

У випадку з роздільною спліт-системою теж існують складності і незручності через невелику довжину фреонової магістралі, тому блоки не можна розташувати далеко один від одного.

Брати чи не брати?

Якщо відповідально підійти до вибору мобільного кондиціонера, то можна обрати найраціональнішу модель. Проте ви маєте бути готовими до всіх складнощів, про які ми вже сказали вище. При виборі обов’язково перевірте рівень шуму. Він зазвичай вказується в інструкції, але можуть бути розбіжності. Також заздалегідь дізнайтеся про об’єм контейнеру для конденсату та обирайте якомога більший.

Вага та параметри у різних моделей також відрізняються. Тому краще відразу уявити, а ще краще заміряти розміри блоків, прикинути вагу і зручність переміщення. Адже кондиціонер потрібно буде доречно вписати в інтер’єр і простір кімнати, або навіть декількох.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *