Новини

Що таке фреон і яке його застосування в кондиціонуванні

Фреони – інертні хімічні речовини, а точніше насичені аліфатичні вуглеводи із вмістом фтору. Вони також можуть містити атоми хлору або брому. Вони не горючі і не вибухонебезпечні. У системах кондиціонування фреон використовується у якості холодагенту. І зараз ми у BNclimate спробуємо пояснити його суть детальніше.

Холодоагент в сучасних установках – це газ, за допомогою якого система переносить тепло або холод з одного місця в інше. Як вода в системі опалення, але з іншими фізичними властивостями. У спліт-системах цей газ постійно переходить з рідкої в газоподібну форму, циркулюючи в системі.

Головною властивістю фреону є можливість швидко кипіти та випаровуватися навіть при дуже низьких температурах. Адже при випаровуванні газу він охолоджується. Це пов’язано з тим що молекули залишають рідину та забирають частину енергії з собою, тим самим знижуючи температуру. Чим краще випаровується газ в рідкій формі, тим краще відбувається охолодження.

Спліт-системи складаються з двох блоків, один з яких ставиться в приміщенні, а інший – на вулиці, фасаді, даху або в іншому доступному для встановлення місці. Усередині контуру спліт-системи циркулює газ-фреон.

Види фреонів для систем кондиціонування

В сучасних установках використовують кілька видів фреонів:

  • Найпоширеніший холодоагент R410A – це суміш газів діфторметана R-32 і пентафторетана R-125 у співвідношенні 1:1. Температура кипіння: -51,5 градус. Цей фреон використовується з синтетичним маслом. У даній суміші не міститься хлору, тому вона безпечна і не схильна до горіння. Також  R410A  значно ефективніший за інші різновиди при охолодженні. Проте він відрізняється високим робочим тиском, що є основним його недоліком. Обладнання, розраховане на R410A, не можна заправляти іншим холодоагентом. Практично всі спліт-системи в нашій країні продаються наповнені даними фреоном.
  • Фреон R22 – дифторхлорметан, це газ зі слабким запахом хлороформу. Температура кипіння: -40,8 градусів. Він використовується з мінеральним маслом та містить хлор. Саме тому він був заборонений для використання в Європейському союзі і більше не використовується у кондиціонерах.
  • Фреон R407C – гідрофторвуглеродний холодоагент, що не містить фтор. Він створений на основі трьох різних фреонів та використовується переважно в великих холодильних установках, а також в мобільних кондиціонерах. Основним недоліком є те, що компоненти у складі випаровуються нерівномірно, що призводить до зниження продуктивності.
  • R134A – це тетрафторетан, також не горючий та безпечний для озонового шару. Він використовується в звичайних холодильниках, холодильному обладнанні та автомобільних системах кондиціонування. Системи на його основі є середньо температурними, тобто використання при низьких температурах нижче -7 градусів неможливо. У R134A найнижчий робочий тиск. Він використовується із поліефірними холодильними маслами.

Більшість хладагентів в кондиціонерах або холодильних установках – це вже готова хімічна речовина із заданими характеристиками. Змішувати їх не можна через різні хімічні та технічні характеристики. Ось чому так важливо знати на якому фреоні працює ваша система.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *