Новини

Співвідношення площі приміщення та потужності кондиціонера

Основна функція будь-якого кондиціонера – охолодження приміщення. Саме тому його вибір визначається в першу чергу потужністю цього охолодження. Розраховуються вона відносно розмірів приміщення, у якому встановлюється кліматична техніка.

Важливо не плутати потужність охолодження із споживчою потужністю кондиціонеру. Це принципово різні поняття. Окрім того, потужність охолодження перевищую споживчу у кілька разів. Наприклад, якщо обладнання потребує для роботи 700 ВТ, то видавати воно може 2 кВт. І в цьому немає нічого дивного, адже функціональний принцип охолоджуючої техніки не відрізняється від звичайного холодильника: і там, і там використовується фреон чи інший холодоагент, який і забирає тепло з повітря у приміщенні та віддає його назовні через теплообмінник, тобто зовнішній блок.

Співвідношення цих показників називається енергоефективністю кондиціонера. Зазвичай вона маркується абревіатурою EER – Energy Efficiency Ratio. Для побутової техніки цей показник варіюється від 2,5 до 4.

Як розрахувати потужність кондиціонера?

Для розрахунку потужності кондиціонера під конкретні задачі, необхідно враховувати площу приміщення, висоту стелі та цілий ряд сторонніх факторів. Є три варіанти:

  • Простіше та надійніше звернутися до фахівців;
  • Можна скористатися онлайн-калькуляторами;
  • На побутовому рівні існує загальноприйнята формула: 1 кВт на 10 м2.

Звісно, середнє значення не буде досконало точним, проте на нього можна орієнтуватися на початку, щоб більш чітко окреслити коло пошуків.

Враховуйте й те, що деякі виробники використовують інші розрахункові одиниці. Наприклад, поширеною є британська теплова одиниця – БТО/год чи BTU/год. Вона визначається кількістю теплоти, яка потрібна, щоб нагріти фунт води на градус Фаренгейта. Із звичною системою вона співвідноситься наступним чином:

  • 1 Вт = 3,4 БТО/год;
  • 100 БТО/год = 29,3 Вт.

Більш точна формула для розрахунку потужності кондиціонера виглядає наступним чином: Q = Q1+Q2+Q3, де:

  • Q1 = SхHхQ/1000 (S – площа приміщення, H – висота, Q – коефіцієнт 30-40 Вт/куб, в залежності від кількості сонячного освітлення);
  • Q2 – сума тепла, що надходить від людей у приміщенні (від 0,1 до 0,2 кВт, в залежності від рівня фізичного навантаження);
  • Q3 – сума тепла від побутових приладів (0,2 кВт від телевізора, 0,3 кВт від комп’ютера, тощо. В середньому це 30% від максимальної споживчої потужності).

Потужність обраного кондиціонера варіюється від 5 до 15% розрахункової потужності Q. Ця схема підходить для типових квартир, кімнату будинків та офісів загальною площею до 70 квадратів. Для промислових, торгових та адміністративних об’єктів використовуються інші принципи розрахунку та інше кліматичне обладнання.

Що ще врахувати?

При провітрюванні приміщення із увімкненим кондиціонером враховуйте, що для бажаного рівня охолодження показник Q1 необхідно збільшити на 20%. Таким чином компенсується тепло від повітря, що поступає з вулиці, проте зростають витрати на електроенергію. А при надмірній спеці типові домашні моделі можуть взагалі не справлятися з охолодженням. Саме тому кондиціонери рекомендується використовувати при закритих вікнах.

Якщо квартира знаходиться на останньому поверсі, враховуйте тепло, що поступає із даху. При відсутності горища чи технічних приміщень, стеля нагрівається значно більше. Тому показник Q1 необхідно збільшити на 15%.

Також на потужність кондиціонера впливає площа засклення вікон. Якщо температура у сонячній кімнаті суттєво відрізняється, то необхідно додати близько 100-200 Вт на кожен квадрат засклення.

А щоб придбати сучасні кондиціонери та кліматичну техніку у Львові, звертайтеся до нашої компанії BNclimate, ми також здійснюємо монтаж кондиціонерів у м. Львів. У нас – високоякісне обладнання виключено від перевірених брендів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *