Новини

Температура повітря при якій не варто вмикати кондиціонер

Сучасні кліматичні прилади славляться високою ефективністю, коли при одному використаному кіловаті електроенергії можна отримати 3-4 кіловати холоду чи теплого повітря. Саме тому виникає бажання використовувати кондиціонери цілий рік. Але чи можна це робити і що необхідно мати, щоб не довести пристрій до поломки, потрібно дізнатися заздалегідь. І ми у BNclimate хочемо поділитися з вами корисною інформацією.

Деякі моделі працюють у діапазоні температур від -50 градусів до +50, але коштують вони відповідно. Це найновіші технології. Для простіших моделей існують спеціальні системи, які дозволяють включати кондиціонер взимку.

За якої температури можна включати кондиціонер взимку?

Умови експлуатації залежить від конкретної моделі спліт-системи. Пристрої нижнього та середнього цінового сегмента розраховані на максимальну температуру -5 градусів у холодну пору року. Можна ризикнути й увімкнути обладнання за нижчих температур, але поломка компресора – річ серйозна, а ремонт дорогий. Дізнаватись, який діапазон робочих температур для даної моделі кондиціонера, потрібно при покупці. У дешевих систем він невеликий.

Середньостатистична спліт система працює на обігрів за максимальної мінусової температури 7 градусів. Окремі моделі здатні підтримувати робочий режим за температури до -20 градусів за вікном. За наявності зимового комплекту – до -30.

Перш ніж вмикати обладнання на обігрів, потрібно перечитати інструкцію і з’ясувати, до якого нижнього температурного порога можна використовувати пристрій, щоб не вивести його з ладу.

Причин, через які кондиціонер може зламатися, дві:

  • Обмерзання дренажної системи. Конденсат, що витікає надвір при роботі, в мороз замерзає, і рідина не може вийти.
  • Замерзання олії. Кожна марка має свою межу нижніх температур, при яких вона густіє і не може виконувати свої функції.

Що таке зимовий комплект?

Взимку ККД спліт системи знижується, якщо включати кондиціонер за мінусової температури. Робота на охолодження в холодну пору року потрібна тільки в специфічних приміщеннях, де розташоване обладнання, що має великі тепловіддачі і потребує постійного охолодження. Для цього створений зимовий комплект: щоб охолоджувати, а не нагрівати приміщення. До нього входять такі компоненти:

  • Пристрій, що зменшує швидкість руху крильчатки. Завдяки йому нормалізується ККД.
  • Пристрій, що нагріває картер компресора. Коли компресор зупиняється, нагрівач картера запускається. У нього не затікає фреон, олія залишається рідкою, не закипає холодоагент.
  • Нагрівач дренажної системи. Трубки та ванни не замерзають, конденсат безперешкодно витікає назовні. Існують нагрівачі, що монтуються зовні та всередині магістралі.

Обігрів спліт системою в холодний період

Вмикати обладнання на обігрів потрібно після очищення фільтрів. Використовують звичайні миючі засоби для знімного фільтра та спеціальні розчини для фільтра тонкого очищення, якщо він є. Пилососом прибирають пил із внутрішнього блоку та включають на пару годин у режим вентиляції, щоб видалити вологу.

Перевірте пристрій при температурах, зазначених в інструкції з експлуатації. Робіть це за вже встановленого зимового комплекту. Якщо у вас дорога модель, яка може працювати за дуже низьких температур, необхідно уточнити, чи потрібен зимовий комплект, чи він уже вбудований у зовнішній блок.

При купівлі спліт-системи взимку монтаж планують на дні, коли температура на вулиці дозволить увімкнути обладнання. Не варто розраховувати, що кондиціонер продуктивно працюватиме, нагріваючи приміщення до 30 градусів. Все, що можна очікувати – це 18-23 градуси за наявності потужного компресора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *