Новини

Топ-5 найхолодніших місць у світі

Дослідження нашої планети не припиняються ні на мить, але попри це залишається ще стільки всього незвіданого! Для справжніх любителів пригод ми сформували цікаву добірку найхолодніших заселених місць на планеті.

5 місце розділяють Монголія та Казахстан.

Улан-Батор – столиця Монголії із субарктичним кліматом, що знаходиться на висоті 1350 м над рівнем моря. Це місто називають найхолоднішою столицею світу, адже температура взимку падає до позначки -45°С.

Казахстан – країна контрастів, що поєднує вологе спекотне літо і надзвичайно холодну зиму і найнижча зареєстрована тут температура становить -51,6°С.

На четвертому місці знаходиться Канада: арктична метеорологічна станція Юрика, де найнижча зафіксована температура становила -55,3°С. Тут постійно мешкає близько 15 людей, що забезпечують роботу станції.

Якщо ж говорити про місця, де не живуть люди, то на четверте місце могла б претендувати найвища точка Північної Америки – гора Мак-Кінлі, що на Алясці. Найнижча температура, яку вдалося тут зафіксувати склала -59,7°С. Вражаюче, чи не так? Але це було лише четверте місце, далі – холодніше!

Третє місце по праву переходить до невеликого канадського містечка Снег, як розташовується на кордоні з Аляскою. Воно відоме тим, що саме тут була зафіксована найнижча температура на Північноамериканському континенті і становила вона -63°С. Ширяться чутки, що рекордсменом із найнижчих температур мало бути містечко Форт-Селкірк, де температура опустилась до -65°С, але ця інформація не має підтвердження.

На другому місці Гренландія та Сибір. У Гренландії, знову ж таки, на дослідницькій станції, що має назву Північний Лід, була зафіксована температура 66,1°С нижче нуля. Щодо Сибіру, то тут сумнівів бути не може, адже стовпчик термометра взимку коливається від -60 до -83°С. Усть-Нера – містечко в Сибіру, що є одним із полюсів холоду, з найнижчою зареєстрованою температурою -60,4°С.. Ще одне містечко Вовчоянськ, Якутія може “похвалитися” температурою у -68,8°С, а в Томторі (Якутія) – найнижча зафіксована температура -69,2°С, завдяки цьому воно отримало статус найхолоднішого населеного району планети. І разом з тим, це все ж не найхолодніша точка навіть Сибіру.

Сибірське село Оймякон, що також знаходиться у Якутії, та налічує близько 800 мешканців, розташоване на березі річки Індірка. Подейкують, що стовпчик термометра тут опускався до -82°С взимку 1983 року. Як люди живуть в умовах постійних холодів, для мешканців помірного клімату залишається загадкою, але неофіційно саме це поселення є найхолоднішим місцем світу.

Залишилось ще одне місце на землі, що славиться вкрай низькими температурами і зафіксованим офіційним температурним рекордом з позначкою “мінус”.

Найхолодніше місце планети

Нікого не здивує, що на першому місці нашого списку опинилася Антарктида, адже всі ми з дитинства пам’ятаємо історії про її вічну мерзлоту і критично низьку температуру.

В самому центрі Антарктичного плато розміщена постійна дослідницька база “Восток”. Вона знаходиться неподалік Південного магнітного полюсу. Тут постійно мешкають дослідники, одним із завдань яких є фіксація температури. І 21 липня 1982 року вони зафіксували очевидний світовий рекорд, коли стовпчик термометра показав -89,2°С. А, до слова, це місце вважається одним із найбільш сонячних на нашій планеті!

Як би не приваблював холод справжніх мандрівників, завжди хочеться, щоб вдома було тепло і затишно. Тут у нагоді вам стане універсальний сучасний кондиціонер з функцією обігріву приміщення. З таким помічником тропіки можна влаштувати навіть в Арктиці! Замовляйте кондиціонери у Львові  в бн клімат

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *